*item may differ from images
For Model 4165™ and Model 4175™ and Quadra-Jet Phenolic
Holley For Model 4165™ and Model 4175™ and Quadra-Jet Phenolic 108-37
Specifications:
| Brand | Holley |
| 851 | Performance |
| Category | Air and Fuel Delivery |
| Emission Code | 5 |
| 3390 | Performance |
| 10 | Fiber |
| Model | 4165/4175 |
| 356 | 4 |
| part type | Carburetor Spacer |
| Product Type | Base Gasket |
| 699 | Black Phenolic |
| Sub Category | Hardware, Fasteners and Fittings |
| Thickness | 11/16 |
| Warning | California Proposition 65 |
| Warranty | Manufacturer's Limited 90 Day Warranty |
| Brand | Holley |
| 851 | Performance |
| Category | Air and Fuel Delivery |
| Emission Code | 5 |
| 3390 | Performance |
| 10 | Fiber |
| Model | 4165/4175 |
| 356 | 4 |
| part type | Carburetor Spacer |
| Product Type | Base Gasket |
| 699 | Black Phenolic |
| Sub Category | Hardware, Fasteners and Fittings |
| Thickness | 11/16 |
| Warning | California Proposition 65 |
| Warranty | Manufacturer's Limited 90 Day Warranty |
| Description_INV | GASKET KIT |
| Description_DES | Base Insulator |
| Description_EXT | For Model 4165™ and Model 4175™ and Quadra-Jet Phenolic |
| Description_MKT | Base Gasket |
| Description_FAB | 2 3/8" Secondary |
| Description_FAB | 1 3/8" Primary |
| Description_FAB | Includes Carb Studs |
| Description_FAB | Phenolic |
| Description_FAB | Fits Holley Model 4165™, Model 4175™ and Quadra-Jet |
| Description_FAB | 11/16" Thick |
| Description_INV | GASKET KIT |
| Description_DES | Base Insulator |
| Description_EXT | For Model 4165™ and Model 4175™ and Quadra-Jet Phenolic |
| Description_MKT | Base Gasket |
| Description_FAB | 2 3/8" Secondary |
| Description_FAB | 1 3/8" Primary |
| Description_FAB | Includes Carb Studs |
| Description_FAB | Phenolic |
| Description_FAB | Fits Holley Model 4165™, Model 4175™ and Quadra-Jet |
| Description_FAB | 11/16" Thick |