Chrome Universal straight fitting 3/8" hose to 5/8"-18 inverted flare
Holley Chrome Universal straight fitting 3/8" hose to 5/8"-18 inverted flare 34-21
Specifications:
| Brand | Holley |
| Category | Air and Fuel Delivery |
| 17 | Chrome |
| Emission Code | 5 |
| 1727 | 5/8-18 Inverted Flare |
| 1728 | 3/8 Barb |
| Finish | Chrome |
| 3390 | Performance |
| 10 | Steel |
| Model | 4160 Single Inlet |
| part type | Fuel Hose Fitting |
| Product Type | Fuel Line |
| Sub Category | Hardware, Fasteners and Fittings |
| 546 | Fine |
| Warning | California Proposition 65 |
| Warranty | Manufacturer's Limited 90 Day Warranty |
| Description_INV | FUEL LINE-MODEL 2010 |
| Description_DES | Fuel Line |
| Description_EXT | Chrome Universal straight fitting 3/8" hose to 5/8"-18 inverted flare |
| Description_MKT | Chrome Universal straight fitting 3/8" hose to 5/8"-18 inverted flare |
| Description_FAB | Genuine Holley Quality Parts |
| Description_INV | FUEL LINE-MODEL 2010 |
| Description_DES | Fuel Line |
| Description_EXT | Chrome Universal straight fitting 3/8" hose to 5/8"-18 inverted flare |
| Description_MKT | Chrome Universal straight fitting 3/8" hose to 5/8"-18 inverted flare |
| Description_FAB | Genuine Holley Quality Parts |
| Brand | Holley |
| Category | Air and Fuel Delivery |
| 17 | Chrome |
| Emission Code | 5 |
| 1727 | 5/8-18 Inverted Flare |
| 1728 | 3/8 Barb |
| Finish | Chrome |
| 3390 | Performance |
| 10 | Steel |
| Model | 4160 Single Inlet |
| part type | Fuel Hose Fitting |
| Product Type | Fuel Line |
| Sub Category | Hardware, Fasteners and Fittings |
| 546 | Fine |
| Warning | California Proposition 65 |
| Warranty | Manufacturer's Limited 90 Day Warranty |


