Earls Fuel Filter Mounting Brackets - fits 1.5" Diameter Filters - Polished
Earl's Performance Earls Fuel Filter Mounting Brackets - fits 1.5" Diameter Filters - Polished 230624ERL
Specifications:
| Description_INV | OBS POL MNTG BRCKT FOR 100 GPH FILTERS ( |
| Description_DES | Earl's Fuel Filter Mounting Brackets |
| Description_EXT | Earls Fuel Filter Mounting Brackets - fits 1.5" Diameter Filters - Polished |
| Description_MKT | Polished Mounting Bracket for 100GPH filters (38.1mm) |
| Description_FAB | Polished billet aluminum |
| Description_FAB | Secure clamping design |
| Description_FAB | Mounting options include through bracket or into threaded bracket base |
| Description_FAB | Stainless steel hardware |
| Description_INV | OBS POL MNTG BRCKT FOR 100 GPH FILTERS ( |
| Description_DES | Earl's Fuel Filter Mounting Brackets |
| Description_EXT | Earls Fuel Filter Mounting Brackets - fits 1.5" Diameter Filters - Polished |
| Description_MKT | Polished Mounting Bracket for 100GPH filters (38.1mm) |
| Description_FAB | Polished billet aluminum |
| Description_FAB | Secure clamping design |
| Description_FAB | Mounting options include through bracket or into threaded bracket base |
| Description_FAB | Stainless steel hardware |
| Brand | Earl's |
| Category | Air and Fuel Delivery |
| Diameter | 1.5 inch |
| Emission Code | 5 |
| Finish | Polished |
| Mount Hole Diameter | 1/4 Inch |
| Mounting Bolt Pattern | 2.750" |
| Product Type | Filter Mount |
| Thickness | 1/2" |
| Warning | California Proposition 65 |
| Width | 3.350" |
| Brand | Earl's |
| Category | Air and Fuel Delivery |
| Diameter | 1.5 inch |
| Emission Code | 5 |
| Finish | Polished |
| Mount Hole Diameter | 1/4 Inch |
| Mounting Bolt Pattern | 2.750" |
| Product Type | Filter Mount |
| Thickness | 1/2" |
| Warning | California Proposition 65 |
| Width | 3.350" |

