Blue Anodized Lightweight Aluminum Construction. Available for Any Plumbing Situation And Many Custom Applications.
Earl's Performance Earl's 90 Degree -6 AN Female to 12mm x 1.5 Male Swivel 923192ERL
Specifications:
| Adapter AN Size ( A ) | 6 AN FEMALE |
| Adapter Type | 90 Deg. AN Female Swivel to Metric Male |
| Brand | Earl's |
| Category | Air and Fuel Delivery |
| Emission Code | 5 |
| Finish | Anodized Blue |
| 10 | Aluminum |
| Metric Thread ( B ) | 12MM X 1.5 |
| part type | Fuel Hose Fitting |
| Product Type | AN to Metric |
| Sub Category | Hardware, Fasteners and Fittings |
| Warning | California Proposition 65 |
| Adapter AN Size ( A ) | 6 AN FEMALE |
| Adapter Type | 90 Deg. AN Female Swivel to Metric Male |
| Brand | Earl's |
| Category | Air and Fuel Delivery |
| Emission Code | 5 |
| Finish | Anodized Blue |
| 10 | Aluminum |
| Metric Thread ( B ) | 12MM X 1.5 |
| part type | Fuel Hose Fitting |
| Product Type | AN to Metric |
| Sub Category | Hardware, Fasteners and Fittings |
| Warning | California Proposition 65 |
| Description_INV | 90 -6 Female to 12mm x 1.5 Swivel |
| Description_DES | Earl's 90 Degree -6 AN Female to 12mm x 1.5 Male Swivel |
| Description_EXT | Blue Anodized Lightweight Aluminum Construction. Available for Any Plumbing Situation And Many Custom Applications. |
| Description_MKT | Blue Anodized Lightweight Aluminum Construction. Available for Any Plumbing Situation And Many Custom Applications. |
| Description_FAB | Includes Stat-O-Seal Sealing Washer |
| Description_INV | 90 -6 Female to 12mm x 1.5 Swivel |
| Description_DES | Earl's 90 Degree -6 AN Female to 12mm x 1.5 Male Swivel |
| Description_EXT | Blue Anodized Lightweight Aluminum Construction. Available for Any Plumbing Situation And Many Custom Applications. |
| Description_MKT | Blue Anodized Lightweight Aluminum Construction. Available for Any Plumbing Situation And Many Custom Applications. |
| Description_FAB | Includes Stat-O-Seal Sealing Washer |


