*item may differ from images
Unique High Flow Swivel-Seal® Hose Ends Allow Full 360° of Rotation After Installation.
Earl's Performance Earls 12mm x 1.50 Double Banjo Swivel-Seal® Hose End AN -6 Black AT807992ERL
Specifications:
| Adjustable | Yes |
| Angle | Straight |
| Assembly Method | Twist On |
| Brand | Earl's |
| Category | Hardware and Service Supplies |
| Compatible Hose | Auto-Flex |
| Compatible Hose | Mr Gasket Black Nylon |
| Compatible Hose | Pro-Lite 390 |
| Compatible Hose | Perform-O-Flex |
| Compatible Hose | Pro-Lite 350 |
| Emission Code | 5 |
| Finish | Anodized Black |
| Fitting to Hose Mate Type | Cutter |
| Hose End Family | Swivel-Seal |
| Hose End Series | 8 |
| Hose End Size | 6 AN |
| Hose Size | 6 AN |
| Inside Diameter (in) | 0.568 |
| 10 | Aluminum |
| Outside Diameter (In) | 0.870 |
| Pack Qty | 1 |
| part type | Clamp-On Hose Fitting |
| Product Type | Banjo Hose End |
| Reusable | Yes |
| Socket Material | Aluminum |
| Sub Category | Hardware, Fasteners and Fittings |
| Swivel | Yes |
| Thickness (in) | 0.513 |
| Warning | California Proposition 65 |
| Adjustable | Yes |
| Angle | Straight |
| Assembly Method | Twist On |
| Brand | Earl's |
| Category | Hardware and Service Supplies |
| Compatible Hose | Auto-Flex |
| Compatible Hose | Mr Gasket Black Nylon |
| Compatible Hose | Pro-Lite 390 |
| Compatible Hose | Perform-O-Flex |
| Compatible Hose | Pro-Lite 350 |
| Emission Code | 5 |
| Finish | Anodized Black |
| Fitting to Hose Mate Type | Cutter |
| Hose End Family | Swivel-Seal |
| Hose End Series | 8 |
| Hose End Size | 6 AN |
| Hose Size | 6 AN |
| Inside Diameter (in) | 0.568 |
| 10 | Aluminum |
| Outside Diameter (In) | 0.870 |
| Pack Qty | 1 |
| part type | Clamp-On Hose Fitting |
| Product Type | Banjo Hose End |
| Reusable | Yes |
| Socket Material | Aluminum |
| Sub Category | Hardware, Fasteners and Fittings |
| Swivel | Yes |
| Thickness (in) | 0.513 |
| Warning | California Proposition 65 |
| Description_INV | OBS -6 S.S. DBL. BANJO, 12 MM X 1.5, WEB |
| Description_DES | Earl's Swivel-Seal® Hose End |
| Description_EXT | Earls 12mm x 1.50 Double Banjo Swivel-Seal® Hose End AN -6 Black |
| Description_MKT | Unique High Flow Swivel-Seal® Hose Ends Allow Full 360° of Rotation After Installation. |
| Description_FAB | For Upgrading Carburetion Fuel Systems |
| Description_FAB | Includes Banjo Bolt and Seals |
| Description_FAB | Direct Connect Hose End |
| Description_FAB | Fits Most Weber Carburetors w/ 12mm x 1.5 Inlet |
| Description_FAB | Banjo Dimensions: Outside Diameter 0.870", Inside Diameter 0.568", Thickness 0.513" |
| Description_INV | OBS -6 S.S. DBL. BANJO, 12 MM X 1.5, WEB |
| Description_DES | Earl's Swivel-Seal® Hose End |
| Description_EXT | Earls 12mm x 1.50 Double Banjo Swivel-Seal® Hose End AN -6 Black |
| Description_MKT | Unique High Flow Swivel-Seal® Hose Ends Allow Full 360° of Rotation After Installation. |
| Description_FAB | For Upgrading Carburetion Fuel Systems |
| Description_FAB | Includes Banjo Bolt and Seals |
| Description_FAB | Direct Connect Hose End |
| Description_FAB | Fits Most Weber Carburetors w/ 12mm x 1.5 Inlet |
| Description_FAB | Banjo Dimensions: Outside Diameter 0.870", Inside Diameter 0.568", Thickness 0.513" |




