Blue Anodized Lightweight Aluminum Construction. Available for Any Plumbing Situation And Many Custom Applications.
Earl's Performance CLEARANCE ITEM / ALL SALES FINAL - Straight AN -20 Male to 1" NPT Male - Blue 981621ERL
Specifications:
| Description_INV | OBS ST. -20 AN TO 1 IN. NPT ADAPTER |
| Description_DES | Earl's Straight Male AN -20 to 1" NPT |
| Description_EXT | CLEARANCE ITEM / ALL SALES FINAL - Straight AN -20 Male to 1" NPT Male - Blue |
| Description_MKT | Blue Anodized Lightweight Aluminum Construction. Available for Any Plumbing Situation And Many Custom Applications. |
| Description_FAB | Available for Any Plumbing Situation And Many Custom Applications. |
| Description_INV | OBS ST. -20 AN TO 1 IN. NPT ADAPTER |
| Description_DES | Earl's Straight Male AN -20 to 1" NPT |
| Description_EXT | CLEARANCE ITEM / ALL SALES FINAL - Straight AN -20 Male to 1" NPT Male - Blue |
| Description_MKT | Blue Anodized Lightweight Aluminum Construction. Available for Any Plumbing Situation And Many Custom Applications. |
| Description_FAB | Available for Any Plumbing Situation And Many Custom Applications. |
| Adapter AN Size ( A ) | 20 AN MALE |
| Adapter NPT Size ( B ) | 1 NPT MALE |
| Adapter Type | AN to NPT Straight |
| Brand | Earl's |
| Category | Plumbing AN Fittings and Hose |
| Emission Code | 5 |
| Finish | Anodized Blue |
| Length | 2.298 |
| Material | 2024 Aluminum |
| Product Line | Premium |
| Product Type | AN to NPT Straight |
| Adapter AN Size ( A ) | 20 AN MALE |
| Adapter NPT Size ( B ) | 1 NPT MALE |
| Adapter Type | AN to NPT Straight |
| Brand | Earl's |
| Category | Plumbing AN Fittings and Hose |
| Emission Code | 5 |
| Finish | Anodized Blue |
| Length | 2.298 |
| Material | 2024 Aluminum |
| Product Line | Premium |
| Product Type | AN to NPT Straight |

