Velocity Black 3 3/8" Tachometer 10,000 RPM with Black Low Step Bezel Flat Glass Lens
Classic Instruments Velocity Black 3 3/8" Tachometer VS10BBLF
Specifications:
| Brand | Classic Instruments |
| Category | Body |
| Emission Code | 6 |
| part type | Tachometer Gauge |
| Product Type | individual gauge |
| Sub Category | Instrument Panel |
| Warning | California Proposition 65 |
| Brand | Classic Instruments |
| Category | Body |
| Emission Code | 6 |
| part type | Tachometer Gauge |
| Product Type | individual gauge |
| Sub Category | Instrument Panel |
| Warning | California Proposition 65 |
| Description_SHO | Tachometer |
| Description_INV | VELOCITY BLACK 3IN TACH 10K |
| Description_DES | Velocity Black 3 3/8" Tachometer |
| Description_EXT | 10,000 RPM |
| Description_MKT | Velocity Black 3 3/8" Tachometer 10,000 RPM with Black Low Step Bezel Flat Glass Lens |
| Description_FAB | 0-10,000 rpm |
| Description_FAB | Analog gauge |
| Description_FAB | 3 3/8" diameter |
| Description_FAB | Electric tach signal |
| Description_FAB | Full sweep |
| Description_SHO | Tachometer |
| Description_INV | VELOCITY BLACK 3IN TACH 10K |
| Description_DES | Velocity Black 3 3/8" Tachometer |
| Description_EXT | 10,000 RPM |
| Description_MKT | Velocity Black 3 3/8" Tachometer 10,000 RPM with Black Low Step Bezel Flat Glass Lens |
| Description_FAB | 0-10,000 rpm |
| Description_FAB | Analog gauge |
| Description_FAB | 3 3/8" diameter |
| Description_FAB | Electric tach signal |
| Description_FAB | Full sweep |



