Speedometer & full-sweep 2 1/8" Fuel, Oil, Temp, Volts
Classic Instruments Speedometer & full-sweep 2 1/8" Fuel, Oil, Temp, Volts AX154GBLF
Specifications:
| Description_SHO | Body |
| Application | Universal |
| Description_INV | AUTO CROSS GRAY FULL SWP 5 GA SET-GM |
| Brand | Classic Instruments |
| Description_DES | AutoCross Gray Five Gauge Set 154 |
| 1274 | Yes |
| Description_EXT | Speedometer & full-sweep 2 1/8" Fuel, Oil, Temp, Volts |
| Category | Body |
| Description_MKT | Set includes all necessary sending units. |
| Color | Black |
| Description_MKT | 2 1/8" full-sweep, temperature gauge |
| Color | Gray |
| Description_MKT | 4 5/8" speedometer |
| 1807 | Analog |
| Description_MKT | Please select curved lens when choosing a Radial bezel and select appropriate fuel ohm range if using a factory fuel sender (Ex. Ford pre-1986: 75-10 ohm, GM1964 or earlier: 0-30 ohm, GM 1965-1998: 0-90 ohm) |
| Emission Code | 6 |
| Description_MKT | AutoCross Gray five gauge set, with standard matte-black performance bezels and flat glass lenses. |
| Finish | Black and Gray |
| Description_MKT | Turn Signal and High Beam lights are available as an upgrade option. Choose between our Halo™ lighting or face-mounted lights. Please see “Related Products” below to learn more about each option and to add one of the two options for turn signal and high beam lighting to your order. No turn signal or high beam lights are included with this set unless one of the two below options is added to your order. |
| 3390 | Premium |
| Description_MKT | 2 1/8" full-sweep, volt gauge |
| 3390 | Standard |
| Description_MKT | 2 1/8" full-sweep, fuel gauge |
| Grade Type | Perfomance |
| Description_MKT | 2 1/8" full-sweep, oil pressure gauge |
| 3390 | Heavy Duty |
| Description_FAB | AutoCross Gray five gauge set, with standard matte-black performance bezels and flat glass lenses. |
| 3390 | Specialty |
| Description_SHO | Body |
| 1814 | Yes |
| Description_INV | AUTO CROSS GRAY FULL SWP 5 GA SET-GM |
| 30 | Yes |
| Description_DES | AutoCross Gray Five Gauge Set 154 |
| part type | Gauge Set |
| Description_EXT | Speedometer & full-sweep 2 1/8" Fuel, Oil, Temp, Volts |
| Product Type | Performance Gauges |
| Description_MKT | Set includes all necessary sending units. |
| Sub Category | Instrument Panel |
| Description_MKT | 2 1/8" full-sweep, temperature gauge |
| Tachometer | Yes |
| Description_MKT | 4 5/8" speedometer |
| 3145 | Universal |
| Description_MKT | Please select curved lens when choosing a Radial bezel and select appropriate fuel ohm range if using a factory fuel sender (Ex. Ford pre-1986: 75-10 ohm, GM1964 or earlier: 0-30 ohm, GM 1965-1998: 0-90 ohm) |
| Warning | California Proposition 65 |
| Description_MKT | AutoCross Gray five gauge set, with standard matte-black performance bezels and flat glass lenses. |
| Description_MKT | Turn Signal and High Beam lights are available as an upgrade option. Choose between our Halo™ lighting or face-mounted lights. Please see “Related Products” below to learn more about each option and to add one of the two options for turn signal and high beam lighting to your order. No turn signal or high beam lights are included with this set unless one of the two below options is added to your order. |
| Description_MKT | 2 1/8" full-sweep, volt gauge |
| Description_MKT | 2 1/8" full-sweep, fuel gauge |
| Description_MKT | 2 1/8" full-sweep, oil pressure gauge |
| Description_FAB | AutoCross Gray five gauge set, with standard matte-black performance bezels and flat glass lenses. |
| Application | Universal |
| Brand | Classic Instruments |
| 1274 | Yes |
| Category | Body |
| Color | Black |
| Color | Gray |
| 1807 | Analog |
| Emission Code | 6 |
| Finish | Black and Gray |
| 3390 | Premium |
| 3390 | Standard |
| Grade Type | Perfomance |
| 3390 | Heavy Duty |
| 3390 | Specialty |
| 1814 | Yes |
| 30 | Yes |
| part type | Gauge Set |
| Product Type | Performance Gauges |
| Sub Category | Instrument Panel |
| Tachometer | Yes |
| 3145 | Universal |
| Warning | California Proposition 65 |


