*item may differ from images
Classic White 2 1/8" Gear Selector w/o Overdrive with Stainless Low Step Bezel Flat Glass Lens
Classic Instruments Classic White 2 1/8" Gear Indicator CW07SLF
Specifications:
| Description_SHO | Transmission |
| Description_INV | CLASSIC WHITE 2IN GEAR SELECT FRD/GM |
| Description_DES | Classic White 2 1/8" Gear Indicator |
| Description_EXT | Without Overdrive |
| Description_MKT | Classic White 2 1/8" Gear Selector w/o Overdrive with Stainless Low Step Bezel Flat Glass Lens |
| Description_FAB | Small 2 1/8" hole size |
| Description_FAB | Flat Glass Lens |
| Description_FAB | Low Step Bezel |
| Description_SHO | Transmission |
| Description_INV | CLASSIC WHITE 2IN GEAR SELECT FRD/GM |
| Description_DES | Classic White 2 1/8" Gear Indicator |
| Description_EXT | Without Overdrive |
| Description_MKT | Classic White 2 1/8" Gear Selector w/o Overdrive with Stainless Low Step Bezel Flat Glass Lens |
| Description_FAB | Small 2 1/8" hole size |
| Description_FAB | Flat Glass Lens |
| Description_FAB | Low Step Bezel |
| Brand | Classic Instruments |
| Category | Transmission |
| Emission Code | 6 |
| part type | Automatic Transmission Shift Indicator |
| Product Type | individual gauge |
| Sub Category | Transmission Hard Parts |
| Warning | California Proposition 65 |
| Brand | Classic Instruments |
| Category | Transmission |
| Emission Code | 6 |
| part type | Automatic Transmission Shift Indicator |
| Product Type | individual gauge |
| Sub Category | Transmission Hard Parts |
| Warning | California Proposition 65 |